Dotacja na infrastrukturę publiczną dla JSFP
Dotacja dla JSFP na budowę małej infrastruktury publicznej służącej rekreacji i turystyce oraz tworzeniu przyjaznej przestrzeni publicznej sprzyjającej zachowaniu więzi społecznych
Budżet LSR przeznaczony na dotację z zakresu Poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej: 498 000,00 EUR
Wysokość dotacji: od 50 tys. zł
Forma płatności: refundacja części kosztów kwalifikowanych
Poziom dofinansowania: do 75% kosztów kwalifikowalnych, z czego pomoc finansowa z EFRROW wynosi maksymalnie 55% kosztów kwalifikowalnych, a pozostałe 20% kosztów kwalifikowalnych ze środków budżetu państwa.
Kiedy i gdzie składać wniosek?
Wnioskodawca możne złożyć jeden wniosek w czasie trwania naboru ogłoszonego przez LGD na swojej stronie internetowej, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego (on-line).
Nabory wniosków są ogłaszane zgodnie z harmonogramem naborów wniosków w ramach PS WPR: https://www.dolina-bugu.pl/dla-wnioskodawcow/harmonogram-naborow/
Kto może złożyć wniosek?
Gmina, której obszar jest objęty LSR Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” tj. Miasto Włodawa, Gmina Włodawa, Gmina Hańsk, Gmina Wola Uhruska, Gmina Ruda-Huta, Gmina Hanna, Gmina Wyryki, Gmina Stary Brus.
Warunki przyznania dotacji:
- operacja służy zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej;
- infrastruktura będąca efektem tej inwestycji jest ogólnodostępna i niekomercyjna lub obejmuje obiekty użyteczności publicznej;
- koszty całkowite operacji nie przekraczają 1 mln euro;
- miejsce realizacji inwestycji: obszar LSR Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” (tj. obszar: miasta Włodawa, gminy wiejskiej Włodawa, gminy Hańsk, gminy Wola Uhruska, gminy Ruda-Huta, gminy Hanna, gminy Wyryki, gminy Stary Brus);
- inwestycja będzie realizowana na nieruchomości będącej własnością wnioskodawcy lub do której wnioskodawca posiada tytuł prawny do dysponowania na cele określone we wniosku o przyznanie pomocy przez okres ubiegania się o przyznanie pomocy na operację, okres realizacji operacji oraz okres związania celem.
- utrzymanie zrealizowanej inwestycji co najmniej w okresie 5 lat od dnia wypłaty pomocy.
Jeżeli wszystkie powyższe warunki będą spełnione, wniosek przejdzie do następnego etapu oceny w zakresie spełniania lokalnych kryteriów wyboru.
Wniosek może zostać wybrany przez Radę LGD do dofinansowania, jeżeli uzyska co najmniej minimalną liczbę punktów za spełnianie lokalnych kryteriów wyboru, tj. – 15 pkt.
Lokalne Kryteria Wyboru – pobierz
Ważne: Kryteria związane z realizacja koncepcji Smart Village będą miały zastosowanie dopiero po utworzeniu koncepcji Smart Village w ramach projektu grantowego LGD. Pierwszy nabór wniosków na budowę nowej infrastruktury publicznej dla gmin planowany jest przed przystąpieniem do realizacji koncepcji Smart Village z powodu braku systemowego przygotowania do wdrażania projektów grantowych. W związku z powyższym punkty za kryteria dotyczące koncepcji SV nie będą przyznawane w najbliższym naborze, co należy mieć na względzie przy szacowaniu możliwej do otrzymania liczby punktów za lokalne kryteria.
UWAGA: Jeżeli wnioskodawcy zostaną przyznane punkty za kryteria o charakterze deklaratywnym i wnioskodawca złoży deklarację realizacji czynności ocenionych tymi kryteriami, umowa będzie zawierała zobowiązanie do realizacji tych deklaracji!