Konsultacje zmian do LSR – druga pula dodatkowych środków!

Z dumą informujemy, że LGD „Poleska Dolina Bugu” kwalifikuje się po raz drugi do ubiegania się o dodatkowe środki na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju! Jest to możliwe ze względu na bardzo dobre tempo dotychczasowego wdrażania LSR.

 

Pierwszy tzw. „bonus” w kwocie 620 tys. zł otrzymaliśmy w ubiegłym roku i przeznaczyliśmy go na wsparcie podejmowania działalności gospodarczej. O drugi „bonus” w kwocie 630 tys. zł będziemy aplikować już w marcu 2020r.

 

Biorąc pod uwagę krótki termin na wydatkowanie tych środków, a także dotychczasowe zainteresowanie oraz tempo realizacji operacji w ramach poszczególnych zakresów, Zarząd Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” przygotował optymalną propozycję wykorzystania tych środków: połowa środków na podejmowanie działalności gospodarczej, druga połowa – na rozwój niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej.

 

Pełna prezentacja zmian do LSR znajduje się pod poniższym linkiem:

 

http://www.dolina-bugu.pl/leader/konsultacjelsr/#slide-1

 

Uwagi do zaproponowanych zmian do LSR przyjmujemy do 09.03.2020 r. w formie pisemnej, za pośrednictwem przygotowanego formularza zgłaszania uwag. Szczegóły – tutaj.